Dworzec PKP w Radymnie otwarty dla podróżnych

18 czerwca 2021 roku nastąpiło oficjalne otwarcie zmodernizowanego budynku dworca PKP w Radymnie. Został on odnowiony z dbałością o historyczne detale, jest bezpieczny, funkcjonalny, dostępny dla niepełnosprawnych i proekologiczny.

🏣🚄🚆🚊🏣Przebudowa dworca w Radymnie rozpoczęła się jesienią 2019 roku. Łączny koszt zakończonej inwestycji to ponad 6 mln złotych brutto. Modernizacja obiektu jest częścią Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016 -2023 i była dofinansowana ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

🏣Cieszę się, że wspólnymi siłami udało zrealizować się modernizację dworca PKP W Radymnie. Mam nadzieję, że będzie służył dobrze mieszkańcom i podróżnym.

🏣W uroczystości udział wzięli, m.in. Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber, Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk, Starosta Powiatu Jarosławskiego Stanisław Kłopot, burmistrz miasta Radymna Mieczysław Piziurny.