XX-lecie Chóru Cantinela w Radymnie

Pani Monika Romaniec, dyrektor mojego biura poselskiego odczytała list gratulacyjny i złożyła kwiaty na ręce Pani dyrygent Doroty Gunia.
Chór liczy 29 członków

19 czerwca 2021 roku w kościele pw. św. Wawrzyńca w Radymnie odbył się Jubileusz dwudziestolecia istnienia Chóru Cantilena.

To ważna rocznica świadcząca o upowszechnianiu kultury muzycznej  na terenie miasta Radymna.     

Chór Cantilena to ludzie z pasją i ciekawymi pomysłami. Od początku swojej działalności aktywnie inicjuje i współorganizuje imprezy, koncerty i festiwale.  Państwa wielka pasja połączona z niezwykłym zaangażowaniem doprowadziła do powstania wyjątkowego chóru reprezentującego swój talent. Liczne koncerty otrzymane nagrody w  konkursach muzycznych krajowych jak również na arenie międzynarodowej, ciekawe aranżacje wykonywanych utworów dowodzą, że zapoczątkowane przed XX – laty dzieło ma ogromny sens, przynosząc wszystkim radość i napawając dumą. Owa działalność i sukcesy świadczą, iż Chór Cantilena rozwija się bardzo prężnie i jest społecznością, która propaguje wyższe wartości kultury.

Jubileuszowy koncert był okazją do przekazania statuetek dla chórzystów, którzy od samego początku tworzą chór

Dyrygentem chóru jest Pani Dorota Gunia, która jest również dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Radymnie.

Śpiewakom, opiekunom, ich przyjaciołom i wiernym słuchaczom, składam serdeczne życzenia i wyrazy uznania za wspaniałą działalność artystyczną. Życzę aby obchodzona rocznica była mocnym, ożywczym impulsem na kolejne lata działalności, a aktywność artystyczna przynosiła wszystkim członkom Zespołu zawsze wiele radości i satysfakcji płynącej ze wspólnego śpiewania oraz wszelkiej pomyślności osobistej.

Nagrania wideo z koncertu dostępne są tutaj: https://www.facebook.com/chrzantadeusz