Jarosławianie w reprezentacji Polski na ME w Chorwacji

Anna Brzyska, Szymon Brud i trener Mateusz Czernik znaleźli się w składzie reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy kadetów i juniorów, które pod koniec lipca odbędą sięw chorwackim Varaždin. Zawodnicy do 19 lat rywalizować będą w dniach 18-24. lipca, a tenisiści stołowi U15 o medale powalczą w dniach 27. lipca – 2. sierpnia.

Aż trzech przedstawicieli Kolpingu Jarosław zostało powołanych do Kadry Narodowej na najważniejszą imprezę sportową na Starym Kontynenecie w kategoriach młodzieżowych. – Przed naszymi zawodnikami teraz przygotowania do Mistrzostw Europy. Ania od 1. lipca przebywa na zgrupowaniu kadry, a od 8. lipca z reprezentacją Polski trenował będzie Szymon. Takie różnice czasowe w przygotowaniach biorą się z tego, że po raz pierwszy Mistrzostwa Europy odbędą się w dwóch różnych terminach dla kadetów i juniorów – mówi Mateusz Czernik, trener w ośrodku szkoleniowym Polskiego Związku Tenisa Stołowego w Jarosławiu.

Zanim biało-czerwoni udadzą się do Chorwacji, to czekają ich testy na obecność koronawirusa. – Przed wyjazdem naszą kadrę czekają dwa testy na koronawirusa, które zweryfikują czy jesteśmy zdrowi i może zagrać w Mistrzostwach Europy – dodaje Czernik.

W zgrupowaniach reprezentacji Polski, które będą bezpośrednimi przygotowaniami do lipcowego turnieju, udział weźmie także uzdolniony Dawid Jadam. – Kilka dni temu dotarła do nas bardzo dobra informacja, że Dawid Jadam będzie uczestniczył w zgrupowaniach Kadry Narodowej jako sparingpartner i pomoże starszym kolegom w przygotowaniach – informuje szkoleniowiec jarosławskiego klubu.

Z powołań jarosławian do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy zadowolony jest dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu – Kamil Dziukiewicz. – Bardzo się cieszę, że uczniowie SMS w Jarosławiu i trener naszego klubu zostali powołani do reprezentacji na tak prestiżowe zawody. To wielki zaszczyt dla nas, ale także docenienie świetnej pracy wykonywanej w naszym ośrodku szkoleniowym – mówi Kamil Dziukiewicz, który na co dzień pełni także funkcję wiceprezesa Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Dołączam się do gratulacji i życzę sukcesów na Mistrzostwach Europy. Cieszę się, że to właśnie tutaj na ziemi jarosławskiej rozwijają się talenty, które zdobywają sukcesy nie tylko na arenie ogólnopolskiej!