Rozbudowa Centrum Produkcyjno-Logistycznego Adamedu w Pabianicach

👷👷‍♀️🏗 5 lipca br. na jednej ze ścian Centrum Produkcyjno-Logistycznego (CPL) w Pabianicach zawisła symboliczna wiecha, co oznacza zakończenie jednego z ważnych etapów inwestycji. Miałem przyjemność wziąć w niej udział.

💊🗣 Jako członek Sejmowej Komisji Zdrowia kwestie dotyczące zdrowia, farmacji, bezpieczeństwa lekowego w Polsce są dla mnie bardzo ważną kwestią. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że Polski przemysł farmaceutyczny rozwija się tworząc nowe miejsca pracy i zabezpiecza bezpieczeństwo lekowe Polakom.

ℹ️ W Pabianicach rozwija się jedno z najnowocześniejszych w polskiej farmacji Centrum Produkcyjno-Logistyczne. Firma farmaceutyczno-biotechnologiczna Adamed jest na półmetku pierwszego etapu inwestycji, która zwiększy bezpieczeństwo lekowe polskich pacjentów.

ℹ️Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 3️⃣0️⃣0️⃣ mln zł w ciągu 5 lat. Inwestycja zakłada zwiększenie mocy i możliwości produkcyjnych oraz zdolności magazynowych, automatyzację i rozwój możliwości pakowania z jednoczesnym unowocześnieniem tych procesów. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie zdolności centrum produkcyjnego – z 2 mld tabletek produkowanych w 2020 roku do 4 mld w 2027 roku.