❗️Powiatowe święto plonów w Laszkach❗️👩‍🌾👨‍🌾

📣W ubieglą niedzielę w kościele p. w. św. Zofii i św. Szczepana w Laszkach odbyła się uroczysta Msza Św. dziękczynna, której przewodniczył Abp Adam Szal, metropolita przemyski, .

Po niej nastąpił przemarsz korowodu dożynkowego na miejscowy stadion. Z tej okazji miałem przyjemność w imieniu Pani Elżbieta Witek Marszałek Sejmu RP przekazać pozdrowienia wraz z życzeniami zdrowia, wytrwałości oraz wszelkiej pomyślności dla całej rolniczej rodziny powiatu jarosławskiego.

👏Gratuluje organizatorom tak pięknej uroczystości, na której każdy znalazł coś dla siebie. 💐Wyrazy głębokiego uznania kieruję przede wszystkim dla ludzi związanych z rolnictwem, za niestrudzoną pracę na roli, kultywowanie wielowiekowej tradycji i zachowywanie tożsamości narodowej.

❤️W pięknie wykonanych wieńcach dożynkowych kryje się szacunek dla ojczystej ziemi i pracy na roli, przywiązanie do ludowych obyczajów i wiary katolickiej.

🔴Podczas dożynek odbył się również konkurs kulinarny „ Bitwa regionów” organizowany przez ARiMR. Wszystkim Paniom biorącym udział serdecznie gratuluję, a proszę mi wierzyć miałem przyjemność pokosztować tych wspaniałości i jest czego.🍞🥯🥐🍲🍰