Ponad 56 mln zł na 60 inwestycji w Województwie Podkarpackim #SportowaPolska

27 września w siedzibie Biura Poselskiego Prawa i Sprawiedliwości w Przemyślu odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowane zostały inwestycje, jakie będą realizowane w naszym regionie w ramach programu „Sportowa Polska”.

Od lewej: wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel, wójt gminy Krasiczyn Tadeusz Bobek, poseł poseł na Sejm RP Teresa Pamuła, wójt gminy Laszki Stanisław Gonciarz, poseł na Sejm RP Tadeusz Chrzan, wójt gminy Bircza Grzegorz Gągola, wójt gminy Orły Bogusław Słabicki i wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk.

14 gmin z czterech powiatów: jarosławskiego, lubaczowskiego, przemyskiego i przeworskiego otrzymają prawie 12 mln zł.

22 lipca 2021 roku zostały ogłoszone wyniki głównego naboru do programu „Sportowa Polska” w trzech kategoriach: inwestycje lokalne w szkołach, klubach sportowych oraz te ogólnodostępne. 27 września został ogłoszony II etap naboru w programie „Sportowa Polska”. To rekordowy w budżet w tym roku , 457 mln zł obejmujący 333 inwestycji sportowych.

Miałem przyjemność przedstawić inwestycje i kwoty na nie przeznaczone, które będą realizowane w naszym regionie, we powiatach jarosławskim, lubaczowskim, przeworskim i przemyskim w ramach programu #SportowaPolskaW czasie konferencji obecni byli także wójtowie kilku gmin, m.in. Żurawicy Tomasz Szeleszczuk, Orłów Bogusław Słabicki, Krasiczyna Tadeusz Bobek, Laszek Stanisław Gonciarz, Birczy Grzegorz Gągola czy Lubaczowa Wiesław Kapel.

Podkarpacie: 56 mln zł ze Sportowej Polski

W 2021 r. na Podkarpacie w ramach wspomnianego programu trafiło ponad 56 mln zł na 60 przedsięwzięć. Z tej kwoty prawie 12 mln zł to dofinansowanie na 14 inwestycji w naszym regionie.

Najwięcej, bo 2 mln 566 tys. zł otrzymała gmina Żurawica na „budowę zaplecza sportowo-sanitarnego wraz z infrastrukturą techniczną przy stadionie Żurawianki”.

2 mln 500 tys. zł trafiło do gminy Horyniec-Zdrój na „przebudowę kompleksu sportowego wraz z infrastrukturą techniczną stadionu Zdroju”.

1 mln 800 tys. zł otrzymała gmina Tryńcza na „budowę przyszkolnego kompleksu sportowego w Tryńczy”.

Dofinansowanie trafiło także do gmin: Jarosław, Laszki, Przeworsk, Zarzecze, Krasiczyn, Orły, Bircza, Lubaczów i Narol oraz powiatu jarosławskiego.

Pieniądze otrzymało także miasto Przemyśl. 345 tys. zł na modernizację kolei linowej na stoku narciarskim.

Lista inwestycji dostępna jest tutaj: https://www.gov.pl/web/kulturaisport/lista-wnioskow-zakwalifikowanych-i-niezakwalifikowanych