Święto Wojska Polskiego w Jarosławiu

Uroczyste obchody święta Wojska Polskiego i 101. rocznicy bitwy warszawskiej w Garnizonie Jarosław odbyły się w Jarosławiu, 15 sierpnia 2021 roku. 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

🗣Święto Wojska Polskiego to wyjątkowa okazja by przekazać wszystkim Żołnierzom i Pracownikom Wojska Polskiego moje wyrazy uznania i szacunku za codzienną wzorową służbę dla dobra naszej Ojczyzny. Mimo, iż szczęśliwie przypada ona na lata pokoju, jednak współczesne niebezpieczeństwa i wyzwania jak np. walka z koronawirusem sprawiają, że nie zmniejszyła się skala zagrożeń oraz waga zadań spoczywająca na polskich żołnierzach. Doceniam Wasze zaangażowanie i poświęcenie dla umacniania bezpieczeństwa naszego Kraju i wszystkich obywateli tak często okupione podporzadkowaniem całego życia wymaganiom służby. Wasza troska o bezpieczeństwo Państwa wyznacza sens żołnierskiej służby i stanowi kontynuację dziejów Polskiego oręża, przywołuje wartości męstwa, waleczności oraz oddania naszej Ojczyźnie. Życzę, aby codzienna służba „Ku Chwale Ojczyzny” dostarczała Wam wiele satysfakcji, była źródłem dumy i spełnienia, a kolejne lata były pasmem sukcesów zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym oraz dobrego zdrowia i rodzinnej harmonii. Słowa podziękowania za poświęcenie kieruje również do Waszych bliskich, którzy cierpliwie wspierają Was wszystkich w codziennym wypełnianiu powinności, niech Święto Wojska Polskiego będzie okazją do chwili wytchnienia oraz wspólnego radosnego świętowania. Swoje podziękowania i wyrazy szacunku kieruję do byłych żołnierzy, weteranów, kombatantów i żołnierzy rezerwy. Wasz trud włożony w tworzenie suwerennej Ojczyzny jest godny najwyższego uznania.

🇵🇱🇵🇱🇵🇱 Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Chrystusa Króla. Po mszy św. została podniesiona flaga państwowa i odegrany hymn, odczytano Apel Pamięci oraz wybrzmiała salwa honorowa. Dowódca 14das wręczył akty mianowań żołnierzom. Na zakończenie przybyłe delegacje i zebrani goście złożyli wiązanki kwiatów przy pomniku Pamięci Narodowej.

Więcej zdjęć tutaj: https://www.facebook.com/tadeusz.chrzan/