Kongres 590

Wystąpienie Posła na Sejm RP Tadeusza Chrzana w czasie panelu na temat „Suwerenność i Bezpieczeństwo Lekowe Państwa”

W dniach od 6 do 6 maja 2021 roku odbywał się Kongres 590. To bardzo ważne wydarzenie mające na celu uwolnienie potencjału polskiej gospodarki oraz promocja polskich produktów i usług. Ideą Kongresu 590 jest stworzenie przestrzeni do kooperacji dla polskich przedsiębiorców, naukowców i decydentów politycznych.

Nazwa Kongresu 590 pochodzi od prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczane są towary wytwarzane bądź dystrybuowane przez polskie przedsiębiorstwa.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, który otworzył Kongres. Oprócz Prezydenta wśród zaproszonych gości byli m.in. Premier RP Mateusz Morawiecki, Wicepremier, Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin, przedstawiciele rządu, samorządów, organizacji pozarządowych, spółek skarbu państwa, biznesu i nauki.

Poseł na Sejm RP Tadeusz Chrzan wziął udział w panelu dotyczącym Suwerenności i Bezpieczeństwa Lekowego w Polsce. Wśród prelegentów pojawili się m.in:

1. Sebastian Szymanek, Wiceprezes Zarządu Zakładów Farmaceutycznych POLPHARMA S.A.,

2. Krzysztof Kopeć, Prezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego PZPPF,

3. Katarzyna Dubno, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia w firmie Adamed.

Rozmawialiśmy na temat jak budować patriotyzm gospodarczy oparty o innowacyjne rozwiązania, aby zapewnić Polsce autonomię w dostępie do leków?

Dyskusja wywołana została kryzysem związanym z częściowym brakiem dostępu do leków i substancji czynnych produkowanych głównie w Chinach i Indiach.